WATCH

PechaKucha Presentation
No video for YouTube upload available.

Presenter bw daniel 20 c5 a0m c3 add

Daniel Šmíd

Brno in Brno

Daniel Šmíd o etiketě i o ženách

PRESENTED ON MAR 17, 2018
IN ZDAR NAD SAZAVOU @ VOL 8

Daniel Šmíd je expertem v oblasti etikety a oblékání. Má rád módu a styl. Sám se také pravidelně objevuje v médiích jako poradce nebo komentátor stylu. Na večeru Pecha Kucha Night Žďár nad Sázavou hovořil o svém vztahu k ženám ve spojitosti s krásou, designem, stylem a jedinečností.

APPLAUD THIS!
Thumb 1 364121d05eaeca16ec8b55b219eb789232e180e8bd8e

The Town That Jell-O Built

BY DEDE TAYLOR
@ VOL 2 ON JAN 25, 2012

Who doesn't love Jell-O? The little dessert that could has a fascinating history, and you'll be guided through it in this presentation by Dede Taylor, whose family has links to the gelatine treat. (in English)

"Presentation of the Day" on January 14, 2013.

Thumb daniel 20titus.018

The Art of Design

BY DANIEL TITUS
@ VOL 3 ON SEP 20, 2013

Daniel Titus runs a website development and graphic design company, which helped him expand his own ideas on the importance of design. As he explains, good design tells the stories that words cannot, and art should reflect the complex, multifaceted nature of reality. 

Thumb harajukunavigation.018

Revolving Fashion

BY DANIEL PERUJO
@ POWERED BY PECHAKUCHA: STARTUP THE PARTY SF X TOKYO ON SEP 18, 2014

Daniel PerujoRyosuke MinamiAdam Gries, and Samson Yee were given the daunting task of re-imagining one of Tokyo’s most fashionable districts: Takeshita Street. The group describes the exhaustive experience that is shopping in Harajuku, and their innovative solution to shopping before dropping.

"Presentation of the Day" on December 12, 2014.

Thumb alfredo01

Innovar a base de reinventarse o… ¿qué es eso de los anticuerpos?

BY ALFREDO CORELL
@ VOL 5 ON JUN 27, 2014

Sobre la capacidad de reinventarse y aprendiendo qué es un anticuerpo

Thumb sense 20o 20pk 20slide 2016.016

sense o Contemporary Art Event

BY JEAN-YVES TERREAULT
@ VOL 8 ON FEB 28, 2015

Heide Harding and Taylor Nakano present bilingually their art event, sense o, which aims to help artist find affordable outlets for their art in Japan.

Thumb slide6

The Big O

BY TIRZA SHELTON
@ VOL 12 ON MAY 23, 2015

This presentation completes a trilogy for Tirza Shelton. In her first PK she empowered us to take it off and reveal our true selves in The Naked Truth. The we conquered our fears in The F Word. Now that we are naked and fearless we can accomplish the ultimate human experience in The Big O.

Thumb d vlcek p kucha 2011

Daniel Vlček

BY DANIEL VLČEK
@ VOL 4 ON DEC 15, 2017

Obrazy Daniela Vlčka (*1978, Strakonice) jsou nepřehlédnutelně rituální povahy. Vyrývá čáru za čárou do vlhké malířské hmoty. Jeho nekonečně trpělivé meditace mohou nabývat mnoha významů tak, jak můžeme donekonečna meditovat nad posvátnou slabikou Óm. Drážku za drážkou se ve stroze bílé nebo černé hmotě ukládá zdánlivě promarněný čas, zdánlivě neužitečná práce a zdánlivě nesmyslná informace. Vlčkovy obrazy ve své mnohoznačnosti ale vypovídají o naší společnosti, o industrializaci a automatizaci, o modernitě a jejích troskách, o pokroku i transformaci. Nesrší optimizmem, spíše jsou nostalgickým ohlédnutím za érou víry ve velké ideály a utopii na konci historie. Tyto obrazy už neaspirují na dělání velkých dějin, nýbrž ve vší pokoře, trpělivosti a nesmlouvavé přesnosti sečítavají účet za napáchané škody. Ikonická černá ve Vlčkově práci až nápadě často odkazuje k černotě fosilních paliv, nejdříve požehnání a pak prokletí lidského druhu. Bílá je pak zapomění a odpuštění, bílý popílek, jež milosrdně přikrývá ruiny. Daniel Vlček se neustále pohybuje mezi teritoriemi výtvarného umění a hudby, přenášejíc impuzy z jedné strany na druhou. Pohybuje se v širokém rejstříku od experimentálnějších poloh a sound artu až po pop. Překládá zvuk do obrazu a obraz do zvuku. Často mluví o vlnách, frekvencích a interferencích. Představují pro něj mnohdy metaforu, jež napomáhá skokům imaginace. Interference vzniká, když se protnou minimálně dvě vlny. Metaforicky může interference znamenat také dialogické setkávání a Daniel Vlček podle všeho vibruje na frekvencích, jež je přátelská a otevřená spolupráci. Byl nebo je součástí mnoha kolaborativních projektů: jedna aktivistická umělecko-hudební skupina (Guma Guar), dvě galerie (Berlinskej model, Galerie Ferdinanda Baumanna) a tři další hudební uskupení (Reverend Dick, Střešovická kramle, Ba:zel) představují jenom výčet těch dlouhodobějších kolektivních aktivit. Vyzkoušel si už také roli kurátora (např. výstava 16 – 20 000 Hz, MeetFactory, 2013, Na počátku bylo ticho, Galerie Města Plzně, 2014 ) nebo organizátora festivalu (Šamana ztráta, Prachovské skály, 2013 – 2016). V šíři svých aktivit připomíná, že žádný člověk nikdy není ostrovem a k tomu, aby něco sděloval, musí být součátí přediva společností a komunit, ve kterých probíhá tvořivá směna.

Thumb 02 rosca

D I V O R C E

BY ADRIANA ROSCA
@ VOL 46 ON JUN 05, 2018

Adriana Rosca emigrated 10 years ago from Romania, and thinks life is to short to live in misery!

Thumb 01

Soňa Baranová o cestě k moderátorství

BY SOŇA BARANOVÁ
@ VOL 8 ON MAR 17, 2018

Soňa Baranová je v současnosti moderátorkou pořadu Dobré ráno společnosti Česká televize, a na večeru Pecha Kucha Night promluvila o své cestě k této profesi. O svém studiu, o nelehkých situacích, které ji v životě potkaly, i o nočním vstávání za tmy, které musí jako moderátorka ranního pořadu každý den absolvovat.