ATTEND

Past Vodňany Event: VOL 6

Large wide 15045484 1216686075057679 804177175 o

VOL 6

March 31, 2017
@ Radnice

Vodňany - Tomáš Hudeček, bývalý pražský primátor, tentokrát ve své profesi geografa, a populární cestovatel a showman vyprodávající sály po celé republice  Ladislav Zibura. To budou hlavní taháky již šesté vodňanské Pecha Kucha Night, které má tentokrát téma Cesta kolem světa.

 

Uskuteční se v pátek 31. března  od 20 hodin ve velké zasedací síni vodňanské radnice. Vstupné je dobrovolné a bude použito na další akce pořádané spolkem Vodňany žijou.

 

Tomáš Hudeček o svém povídání říká: „Mým vědeckým oborem je problematika konkurenceschopnosti měst, řízení a rozhodování ve veřejné správě, evoluce a plánování komplexních systémů, zmenšování a vývoje světa a obecně míry svobodné vůle v rozhodování vyšších společenských systémů.“

 

Je tedy jasné, že nepůjde o klasické cestovatelské vystoupení, a to samozřejmě ani v případě Ladislava Zibury, který má na Facebooku 39 tisíc příznivců.

 

Téma Cesta kolem světa pojme po svém také Mikuláš Minář, který podnikl dlouhé pěší cesty, kupříkladu z Vodňan do Košic a do Benátek.

 

Jitka Velková, ředitelka vodňanského muzea a galerie, pohovoří o úctyhodné čtyřicetileté tradici cestovatelských přednášek ve Vodňanech.

 

Ten, který rád vyznačuje turistické trasy, to by mohlo být indiánské jméno Radka Nováka. Radek  totiž působí jako značkař Klubu českých turistů. Co je na této činnosti nejobtížnější? A proč jsou české stezky tak kvalitní? I to se dozví návštěvníci šesté Pecha Kucha Night Vodňany.

 

Téma svými dvaceti obrázky po dvaceti vteřinách obohatí i Lucie Radová, cestovatelka, která provozuje svůj web www.luckycesta.cz.

 

A dotkneme se i sportu. Tradiční běžecký závod okolo rybníka Svět v Třeboni přijede/přiběhne reprezentovat jeho hlavní organizátor Pavel Klejna

 

Z jiného pohledu pohovoří o cestování Lukáš Hála, který coby číšník objel na zaoceánské lodi dvakrát svět. Ukáže fotografie z míst, která navštívil, a řekne, jaké vzpomínky v něm tyto obrázky vyvolávají. 

Thumb 20

O cestování, světě, času a životě

BY TOMÁŠ HUDEČEK
@ VOL 6 ON MAR 31, 2017

RNDr. Tomáš Hudeček, Ph.D.  

Působí jako vedoucí oddělení Veřejné správy a regionálních studií na Masarykově ústavu ČVUT v Praze, přednáší dále na Národohospodářské fakultě Vysoké školy ekonomické a na Přírodovědecké fakultě Karlovy Univerzity. Byl primátorem a prvním náměstkem primátora Prahy v letech 2011-2014. 

 Jeho vědeckým oborem je problematika konkurenceschopnosti měst, řízení a rozhodování ve veřejné správě, evoluce a plánování komplexních systémů, zmenšování a vývoje světa a obecně míry svobodné vůle v rozhodování vyšších společenských systémů. 

Prezentace je pokusem o osobní nadhled při skloubení vědecké práce, zkušeností z praxe a osobních pocitů z cestování. 

 

Název: 

„O cestování, světě, času a životě 

aneb 

kam kráčí svět, leč kam mířím já?“ 

(Quo orbis terrarum vadit, ego autem quo pergo?)

Thumb 4

(vý)značné značení

BY RADEK NOVÁK
@ VOL 6 ON MAR 31, 2017

O tom, kterak 20letý Radek Novák značí turistické trasy na Vodňansku už 21 let.

Thumb 15

Pěšky světem

BY LADISLAV ZIBURA
@ VOL 6 ON MAR 31, 2017

Ladislav Zibura má neobvyklý koníček – rád chodí pěšky světem. Na svých poutích v Evropě a Asii nachodil tisíce kilometrů a napsal o nich dvě knihy. K pěším cestám inspiruje i ostatní díky přednáškám, se kterými objíždí republiku. Jeho poselství je jednoduché – pokud chcete poznat obyčejné a opravdové lidi, vydejte se za nimi pěšky.

Thumb 13

Putování světem ~ s větou

BY MIKULÁŠ MINÁŘ
@ VOL 6 ON MAR 31, 2017

O svých pěších cestách do Košic a do Benátek a také o tom, co ho přitom a potom napadlo

Thumb 008 20jv 20pol e2 80 a0rn c2 b0k

Křížem krážem světem s muzeem v muzeu

BY JITKA VELKOVÁ
@ VOL 6 ON MAR 31, 2017

Vodňanské muzeum působí uprostřed vnitrozemí střední Evropy. Přesto cestovatelé a obdivovatelé exotických dálek jako by si zde napříč historií jeho existence dávali sraz. Zanechávali a zanechávají nesmazatelnou stopu v muzejní sbírce a v programu zeměpisných přednášek pro zájemce z řad veřejnosti. Které místo zůstává tím dosud zcela neprobádaným?

Pavel Jansta
social activ(-ator/ist), Freelancer in Vodnany
Ladislav Zibura
in České Budějovice
Jitka Velková
in Vodňany
Mikuláš Minář
Student in Vodňany