ZDAR NAD SAZAVOU

BACK TO CITY

Past Zdar nad Sazavou Event: VOL 2

Large wide pkn  5.1 street occupation

VOL 2

October 16, 2015
@ Kino Vysočina

PechaKucha Žďár and Sázavou Vol.2 will be dedicated to urban space. 

Thumb epos 13

Streetart a Landart

BY EPOS 257
@ VOL 2 ON OCT 16, 2015

Epos 257. Street-artový umělec. Začal jako graffiti writer, ale v současnosti se zabývá intervencemi do veřejného prostoru. Typické jsou pro něj kriticky zaměřené, především sociálně a ekologicky motivované projekty v městském prostředí. Aktivně napadá společenské a systémové stereotypy, stejně jako reklamní průmysl. Způsoby jeho vyjadřování jsou různé, od akční malby pomocí paintballové pušky po prostorové instalace na principu land artu.

Thumb 03

MM cité není pro suchary!

BY DANIEL GOLÍK
@ VOL 2 ON OCT 16, 2015

Daniel Golík, designér. Vystudoval VŠUP v Praze. Od roku 2008 působí jako designer, člen vývojového týmu mmcité.

Společnost mmcité již 20 let dodává po celém městě kvalitní
prvky městského mobiliáře s nezaměnitelným designem. Je partnerem všem, kteří chtějí vytvořit ve veřejném prostoru něco
mimořádného. Starostům měst všech velikostí, v horách i na
pobřeží, architektům malých týmů i velkým projekčním
ústavům, stavebním firmám lokálního významu i nadnárodní
velikosti. Oslovujeme všechny, cílem je dokonalý projekt.
„Vážíme si našich měst a tak se je snažíme udělat
krásnější, ať jsou kdekoliv.“

Thumb 1

Kde to v ČR žije a kde ne

BY ZDENĚK MIHALCO
@ VOL 2 ON OCT 16, 2015

Zdeněk Mihalco

Novinář. Deset let pracoval v médiích, zejména v Hospodářských novinách a v časopise Forbes. V současné době pracuje pro Nadaci Via. Ta podporuje lidi, kteří svépomocí mění Česko k lepšímu, mimo jiné společnou proměnou veřejných prostranství a oživováním veřejného prostoru. Zajímají ho pozitivní příklady změn v českých městech a obcích. Navštěvuje místa, kde to v Česku žije. Snaží se také dostat témata komunitního života, filantropie, architektury a proměny společného životního prostoru do širšího povědomí.

Thumb x01.bz

Jak se dělá muzeum

BY BRONISLAV STRATIL
@ VOL 2 ON OCT 16, 2015

Bronislav Stratil, architekt expozice Muzea nové generace. Studoval na Ecole d´architecture La Villette v Paříži a poté školu architektury u prof. Emila Přikryla na AVU.

Muzeum nové generace představuje příběh žďárského panství od
příchodu cisterciáckých mnichů přes rozkvět za opata Vejmluvy až
po současnost. Ojedinělá forma multimediální prezentace na pomezí divadla a výtvarné instalace.

Thumb 001 20jt 2003

Jasiok architekti

BY LUDĚK JASIOK
@ VOL 2 ON OCT 16, 2015

 

Luděk Jasiok, architekt. Vystudoval fakultu architektury na ČVUT v Praze, poté Zlatou školu architektury u L. Línka a V. Miluniče a AVU Školu architektury u E. Přikryla. Od roku 2012 je členem Stavovského soudu České komory architektů. Pokrývá široké spektrum tvůrčí práce od architektury exteriérů, interiérů i designu. Od prvních studií po konečné technické provedení s důrazem na komplexní autorskou tvorbu od celkové koncepce po detail. Zaměřuje se na atypická řešení a individuální přístup ke každé zakázce. Je autorem redesignu fenomenální sedačky z tramvají T3 / M. Navrátil / do podoby autorské židličky T3.1 Chair. Jako člen spolku Důl architektury bojuje za záchranu budovy Vlakového nádraží Havířov. Je kávový fanoušek.

Thumb x01.lo

Zásahy do veřejného prostoru

BY LUKÁŠ OTEVŘEL
@ VOL 2 ON OCT 16, 2015

Lukáš Otevřel má rád marketingovou komunikaci, kterou vystudoval, vyučoval, aplikoval ve své reklamní klinice a následně doplnil o PR aktivity pod hlavičkou uskupení PRCAFE, jehož úkolem bylo medializovat české značky nevšední kávovou cestou.

Thumb x01.pkzdar.cz vladimir fialka page2 0 page1

Pražské stavební předpisy

BY VLADIMÍR FIALKA
@ VOL 2 ON OCT 16, 2015

Vladimír Fialka, architekt. Vystudoval FA VUT v Brně, diplomoval na FA ČVUT v Praze.V letech 2010 – 2013 spolupracoval s kancelářemi Heide & von Beckerath a ifau v Berlíně na projektech baugruppe. Mezi oceňované a publikované projekty patři Ritterstrasse 50 a Flottwellstrasse 2. Od roku 2013 pracuje v Kanceláři veřejného prostoru na Institutu plánování a rozvoje hl. m. Prahy. Dnes je zástupcem vedoucí kanceláře a tajemníkem Sekce detailu města. Mezi významné projekty kanceláře paří Manuál tvorby veřejných prostranství hl. m. Prahy a Koncepce pražských břehů. Spolupořádal výstavu Baugruppe ist super!, která propaguje skupinové investování do bydlení

Thumb x01.pkzdar.cz ondrej kobza page8 page1

Pianino, poeziomat, šachové stolky...

BY ONDŘEJ KOBZA
@ VOL 2 ON OCT 16, 2015

Ondřej Kobza, kavárník. Jeho kavárny jsou v Praze neodmyslitelnou součástí veřejného prostoru, s jeho jménem je spojen především „sdílený společný prostor – Krymská“ v pražských Vršovicích. Oživuje města projekty jako piana v ulicích, tango na nádraží, veřejné šachové stolky. Letos v Březnu zasadil na náměstí Míru svůj Poeziomat.

Thumb x01.pkzdar.cz zijeme zdarem page2 page1

Žijeme Žďárem

BY JAN ŠEDO
@ VOL 2 ON OCT 16, 2015

Jan Šedo, Aleš Studený a Jirka Hemza ze ŽIJEME ŽĎÁREM.
Místní parta zapálených lidí, kterým záleží na tom, jak vypadá město, ve kterém žijí. Kvalitně vytvořený veřejný prostor je podle nás ten, který je jako živý organismus a odehrávají se v něm příběhy, někdy inspirativní a mnohdy nezapomenutelné, častěji však obyčejné a všední, ale s pocitem, že je nám v něm dobře a rádi se sem vracíme. A o to se snažíme v projektu Živé proStory.

Thumb x01.pkzdar.cz michal olsiak page2 page1

Retrospektiva

BY MICHAL OLŠIAK
@ VOL 2 ON OCT 16, 2015

Michal Olšiak je umělec, malíř a sochař, který se narodil ve Žďáře nad Sázavou. Po absolvování žďárského gymnázia se věnuje malířství a sochařství a také často cestuje. Je autorem desítek soch z betonu, písku nebo kamene, které se nacházejí nejen na území České republiky, ale i v Německu či Itálii. Účastnil se také řady mistrovství ve tvorbě soch z písku, kde se umisťoval na předních pozicích. V současnosti se věnuje převážně tvorbě písečných soch v Lednici či Bítově.