PechaKucha Presentation
No video for YouTube upload available.

Presenter bw 01

Mikuláš Minář

Student in Vodňany

Putování světem ~ s větou

PRESENTED ON MAR 31, 2017
IN VODŇANY @ VOL 6

O svých pěších cestách do Košic a do Benátek a také o tom, co ho přitom a potom napadlo

APPLAUD THIS!
Thumb pavel jansta   pj 12

From Vodňany to Jerusalem ~ From Hiroshima to Nagasaki

BY PAVEL JANSTA
@ VOL 144 ON FEB 22, 2017

As a passionate traveler, reader and haiku writer – Pavel Janšta shares his amazing journey from Vodňany to Japan as he created deep connections with the people he met along the way. As a part of Pavel's exhibition, he created Japan's infamous paper cranes with complete strangers in hopes of spreading the message of peace from one part of the world to the other.

This was "Presentation of the Day" on May 21st, 2017.

Thumb dob c5 99ichovsk c3 a113

Cesta podnikatelky

BY DANA DOBŘICHOVSKÁ
@ VOL 5 ON APR 22, 2017

Podnikatelka a módní návrhářka Dana Dobřichovská na Pecha Kucha Night Žďár nad Sázavou vol. 5 hovořila o své podnikatelské cestě, o úskalích, která jí tato cesta připravila, ale i o krásách a svobodném jednání, které podnikání nabízí. Popsala svou cestu týkající se navrhování pletené módy, a o transformaci, kterou si podnikatelka musela projít.

Thumb 4

(vý)značné značení

BY RADEK NOVÁK
@ VOL 6 ON MAR 31, 2017

O tom, kterak 20letý Radek Novák značí turistické trasy na Vodňansku už 21 let.

Thumb 15

Pěšky světem

BY LADISLAV ZIBURA
@ VOL 6 ON MAR 31, 2017

Ladislav Zibura má neobvyklý koníček – rád chodí pěšky světem. Na svých poutích v Evropě a Asii nachodil tisíce kilometrů a napsal o nich dvě knihy. K pěším cestám inspiruje i ostatní díky přednáškám, se kterými objíždí republiku. Jeho poselství je jednoduché – pokud chcete poznat obyčejné a opravdové lidi, vydejte se za nimi pěšky.

Thumb 008 20jv 20pol e2 80 a0rn c2 b0k

Křížem krážem světem s muzeem v muzeu

BY JITKA VELKOVÁ
@ VOL 6 ON MAR 31, 2017

Vodňanské muzeum působí uprostřed vnitrozemí střední Evropy. Přesto cestovatelé a obdivovatelé exotických dálek jako by si zde napříč historií jeho existence dávali sraz. Zanechávali a zanechávají nesmazatelnou stopu v muzejní sbírce a v programu zeměpisných přednášek pro zájemce z řad veřejnosti. Které místo zůstává tím dosud zcela neprobádaným?

Thumb 01

Chodec Marek Šalanda

BY MAREK ŠALANDA
@ VOL 7 ON JAN 27, 2018

Marek Šalanda se rozhodl, že bude poznávat svět pěší chůzí. Je to reakce na dnešní příliš rychlou dobu, je to životní styl. O svém pěším putování vypráví nejen na Pecha Kucha Night Žďár nad Sázavou, ale má také své pravidelné vstupy v rozhlasovém vysílání.

Thumb 20

Svět v obrazech je příběhem

BY IVA BUKAČOVÁ
@ VOL 16 ON SEP 20, 2019

Jmenuji se Iva Bukačová a v současné době pracuji jako učitelka výtvarné výchovy na ZŠ ve Vodňanech. Ve svém volném čase se již několik let snažím volně inspirovat okolním světem a tyto podněty se pak pokouším výtvarně uplatnit ve své vlastní amatérské tvorbě. Z mých děl v blízkém okolí možná znáte křížovou cestu poblíž poutního místa na Lomci, nebo keramické kachle z kapličky u letiště ve Strunkovicích nad Blanicí.  Svou krátkou prezentaci jsem uvedla titulkem „Svět v obrazech je příběhem.“ Svět v obrazech je příběhem, každé dílo ho v sobě ukrývá a my máme jedinečnou možnost v těchto příbězích číst. Já sama jsem autorkou několika málo takových obrazů a ráda bych Vám jejich příběh převyprávěla.

Thumb 11

Monika Sádlová

BY MONIKA SÁDLOVÁ
@ VOL 16 ON SEP 20, 2019

- již od dětství kreslím, LŠU Vodňany - Martin Pixa

- vystudovala jsem SSVŠ v Písku obor propagační výtvarnictví pod vedením profesorů Františka Doubka, J.A.      Pacáka a Miroslava Pechánka

- první začátky - první obrázek - Anděl - Jana Procházková - Jiří Louženský - první vydělané peníze - spolupráce s galerií Vodňany - kresby do Vodňanský Šotek

- vstup do KVV poprvé v roce 1998-99

- pár let pauza (MD)

- nyní několik výstav, aktivní člen

- 2016 - cena za grafiku v Deggendorfu díky A.R. a F.D.

- věnuji se hlavně perokresbě, od dubna 2019 suchý pastel po 20ti letech od školy + linoryt

- v roce 2018 jsem vymyslela a vytvořila průvodce pro děti po Netolicích - (historie Netolic hravou formou pro děti předškolního a mladšího školního věku se Štěpánkem Netolickým

- nyní pracuji na ilustraci první pohádkové knížky s Michaelou Machartovou (letiště Hosín)

- letos poprvé DOA 2019 ve svém ateliéru v Netolicích

Thumb 12

Smyčka představivosti 

BY MARKÉTA MACHKOVÁ
@ VOL 16 ON SEP 20, 2019

Vnímáme-li svět v obrazech (díky Komenskému, že zavedl tu možnost do škol!), ukládají se obrazy v nás. Skrze obrazy si tak zvnitřňujeme kousky světa. Jsou kulturní výživou naší představivosti a ta zase hybatelkou mnoha našich jednání. Až posud pěkné, ne? Jenže ne každý v sobě máme uloženy odpovídající si obrazy... Znamená to snad, že jsou jiné naše světy? Není spíš každý z nás jakýmsi světem? Sbírkou obrazů? Pojďme si společně představovat. A pojďme si to hodit na osy, jako to děláme na psychologii v Neuchâtel.