PechaKucha Presentation
No video for YouTube upload available.

Presenter bw nw avatar

Ladislav Zibura

in České Budějovice

Pěšky světem

PRESENTED ON MAR 31, 2017
IN VODŇANY @ VOL 6

Ladislav Zibura má neobvyklý koníček – rád chodí pěšky světem. Na svých poutích v Evropě a Asii nachodil tisíce kilometrů a napsal o nich dvě knihy. K pěším cestám inspiruje i ostatní díky přednáškám, se kterými objíždí republiku. Jeho poselství je jednoduché – pokud chcete poznat obyčejné a opravdové lidi, vydejte se za nimi pěšky.

APPLAUD THIS!
Thumb 0801

Ve světle měsíčním

BY TOMÁŠ BLAŽEK
@ VOL 3 ON NOV 12, 2016

Tomáš Blažek se narodil v roce 1972 v Lukách nad Jihlavou, žije v Jihlavě a živí se jako redaktor v jihlavské redakci MF Dnes, iDnes a týdeníku 5plus2. Představí soubor fotografií s postupně se rozrůstajícího cyklu "Ve světle měsíčním". Jeho rysem je atmosféra snímků, kterém jsou zality jakoby studeným světlem Měsíce, lhostejno přitom, zda byly pořízeny ve dne či v noci. Autor se v nich snaží přiblížit svému pojetí novoromantismu ve fotografii, čili vytvoření v podstatě snového světa, který by mohl bát součástí ponurých noirových filmů či komiksů, kdyby nešlo o fotografii s divnými barvami. Snímky by měly působit poněkud strašidelně, ale stále v bezpečných mezích horroru ze staré školy. Nevznikají jako produkt hrůzy, ale pro radost.

www.hermit72.rajce.idnes.cz

www.facebook.com/humansofhighlands

Thumb 20

O cestování, světě, času a životě

BY TOMÁŠ HUDEČEK
@ VOL 6 ON MAR 31, 2017

RNDr. Tomáš Hudeček, Ph.D.  

Působí jako vedoucí oddělení Veřejné správy a regionálních studií na Masarykově ústavu ČVUT v Praze, přednáší dále na Národohospodářské fakultě Vysoké školy ekonomické a na Přírodovědecké fakultě Karlovy Univerzity. Byl primátorem a prvním náměstkem primátora Prahy v letech 2011-2014. 

 Jeho vědeckým oborem je problematika konkurenceschopnosti měst, řízení a rozhodování ve veřejné správě, evoluce a plánování komplexních systémů, zmenšování a vývoje světa a obecně míry svobodné vůle v rozhodování vyšších společenských systémů. 

Prezentace je pokusem o osobní nadhled při skloubení vědecké práce, zkušeností z praxe a osobních pocitů z cestování. 

 

Název: 

„O cestování, světě, času a životě 

aneb 

kam kráčí svět, leč kam mířím já?“ 

(Quo orbis terrarum vadit, ego autem quo pergo?)

Thumb obr c3 a1zek01

Ekologický šatník

BY KAMILA HRUBÝ VODOCHODSKÁ
@ VOL 6 ON JUN 24, 2017

Kamila hrubý Vodochodská je módní návrhářka, která se zároveň věnuje i vzdělávání v oblasti ekologického šatníku. Upozorňuje na úskalí takzvané "fast fashion", tedy módy, která je vyrobena levně a rychle, což se potom podepisuje nejen na její životnosti, ale má dopad na zdraví celého ekologického systému naší planety.

Thumb 13

Putování světem ~ s větou

BY MIKULÁŠ MINÁŘ
@ VOL 6 ON MAR 31, 2017

O svých pěších cestách do Košic a do Benátek a také o tom, co ho přitom a potom napadlo

Thumb 008 20jv 20pol e2 80 a0rn c2 b0k

Křížem krážem světem s muzeem v muzeu

BY JITKA VELKOVÁ
@ VOL 6 ON MAR 31, 2017

Vodňanské muzeum působí uprostřed vnitrozemí střední Evropy. Přesto cestovatelé a obdivovatelé exotických dálek jako by si zde napříč historií jeho existence dávali sraz. Zanechávali a zanechávají nesmazatelnou stopu v muzejní sbírce a v programu zeměpisných přednášek pro zájemce z řad veřejnosti. Které místo zůstává tím dosud zcela neprobádaným?

Thumb 20

Libor Podmol | mx freerider

BY LIBOR PODMOL
@ VOL 2 ON JUN 16, 2017

Libor se narodil do motorkářské rodiny. Jeho první motorku dostal v 10 letech pod stromeček. Od 13-19 let závodil klasický motokros až v 19 letech objevil Freestyle Motocross, který si zamiloval a jak sám říká, změnil mu život. S Freestyle Motocrossem procestoval celý svět, stal se mistrem světa, natočil celovečerní film Tomorrow will be better, se kterým získal i sošku zlatého lva. V roce 2013 se stal prvním neamerickým jezdcem, který vyhrál disciplínu StepUP na olympiádě extrémních sportů Xgames. Roku 2015 se mu podařilo vyhrát závod mistrovství světa v Číně a ke konci roku prošel duchovní proměnou, začal se věnovat meditaci, józe a filosofii. V roce 2016 Libor opět vyhrál XGames a v listopadu vydává svou první knihu Deník Libora Podmola. www.liborpodmol.com

Thumb pecha 20kucha 20st 2017 02

Martin Kožnar | architekt

BY MARTIN KOŽNAR
@ VOL 3 ON SEP 29, 2017

Kontext, materiál a řemeslo. Hledám normálnost a čerstvý vítr. Martin Kožnar (1980) vystudoval FA ČVUT, AVU ŠA Emila Přikryla. Pracoval v ateliéru Rudolfa Netíka. Od roku 2004 se věnuje vlastní praxi, 2006-2013 Atelier25 s.r.o. s Jiřím Bízou. Od roku 2013 Martin Kožnar Architekt s.r.o./ www.martinkoznar.cz, spolupracuje s různými autory... Práce mu přináší radost. Setkává se s fajn lidmi nad prácí která mu dává smysl. Malé i větší úlohy, veřejné i ryze soukromé....

Thumb 01

Chodec Marek Šalanda

BY MAREK ŠALANDA
@ VOL 7 ON JAN 27, 2018

Marek Šalanda se rozhodl, že bude poznávat svět pěší chůzí. Je to reakce na dnešní příliš rychlou dobu, je to životní styl. O svém pěším putování vypráví nejen na Pecha Kucha Night Žďár nad Sázavou, ale má také své pravidelné vstupy v rozhlasovém vysílání.

Thumb 11

Ženské cykly - Dagmar Kožinová

BY DAGMAR KOŽINOVÁ
@ VOL 8 ON MAR 17, 2018

Podnikatelka, lektorka a autorka několika knih Dagmar Kožinová se věnuje především problematice ženských cyklů. Na večeru Pecha Kucha Night Žďár nad Sázavou promluvila o tom, jak funguje ženské tělo, o měsíčních fázích a cyklech, s nimiž by každá žena měla žít v souladu.