PechaKucha Presentation
No video for YouTube upload available.

O cestování, světě, času a životě

PRESENTED ON MAR 31, 2017
IN VODŇANY @ VOL 6

RNDr. Tomáš Hudeček, Ph.D.  

Působí jako vedoucí oddělení Veřejné správy a regionálních studií na Masarykově ústavu ČVUT v Praze, přednáší dále na Národohospodářské fakultě Vysoké školy ekonomické a na Přírodovědecké fakultě Karlovy Univerzity. Byl primátorem a prvním náměstkem primátora Prahy v letech 2011-2014. 

 Jeho vědeckým oborem je problematika konkurenceschopnosti měst, řízení a rozhodování ve veřejné správě, evoluce a plánování komplexních systémů, zmenšování a vývoje světa a obecně míry svobodné vůle v rozhodování vyšších společenských systémů. 

Prezentace je pokusem o osobní nadhled při skloubení vědecké práce, zkušeností z praxe a osobních pocitů z cestování. 

 

Název: 

„O cestování, světě, času a životě 

aneb 

kam kráčí svět, leč kam mířím já?“ 

(Quo orbis terrarum vadit, ego autem quo pergo?)

APPLAUD THIS!
Thumb 1 364121d05eaeca16ec8b55b219eb789232e180e8bd8e

The Town That Jell-O Built

BY DEDE TAYLOR
@ VOL 2 ON JAN 25, 2012

Who doesn't love Jell-O? The little dessert that could has a fascinating history, and you'll be guided through it in this presentation by Dede Taylor, whose family has links to the gelatine treat. (in English)

"Presentation of the Day" on January 14, 2013.

Thumb alfredo01

Innovar a base de reinventarse o… ¿qué es eso de los anticuerpos?

BY ALFREDO CORELL
@ VOL 5 ON JUN 27, 2014

Sobre la capacidad de reinventarse y aprendiendo qué es un anticuerpo

Thumb sense 20o 20pk 20slide 2016.016

sense o Contemporary Art Event

BY JEAN-YVES TERREAULT
@ VOL 8 ON FEB 28, 2015

Heide Harding and Taylor Nakano present bilingually their art event, sense o, which aims to help artist find affordable outlets for their art in Japan.

Thumb slide6

The Big O

BY TIRZA SHELTON
@ VOL 12 ON MAY 23, 2015

This presentation completes a trilogy for Tirza Shelton. In her first PK she empowered us to take it off and reveal our true selves in The Naked Truth. The we conquered our fears in The F Word. Now that we are naked and fearless we can accomplish the ultimate human experience in The Big O.

Thumb 15

Pěšky světem

BY LADISLAV ZIBURA
@ VOL 6 ON MAR 31, 2017

Ladislav Zibura má neobvyklý koníček – rád chodí pěšky světem. Na svých poutích v Evropě a Asii nachodil tisíce kilometrů a napsal o nich dvě knihy. K pěším cestám inspiruje i ostatní díky přednáškám, se kterými objíždí republiku. Jeho poselství je jednoduché – pokud chcete poznat obyčejné a opravdové lidi, vydejte se za nimi pěšky.

Thumb 09

Daniel Šmíd o etiketě i o ženách

BY DANIEL ŠMÍD
@ VOL 8 ON MAR 17, 2018

Daniel Šmíd je expertem v oblasti etikety a oblékání. Má rád módu a styl. Sám se také pravidelně objevuje v médiích jako poradce nebo komentátor stylu. Na večeru Pecha Kucha Night Žďár nad Sázavou hovořil o svém vztahu k ženám ve spojitosti s krásou, designem, stylem a jedinečností.

Thumb 01

Soňa Baranová o cestě k moderátorství

BY SOŇA BARANOVÁ
@ VOL 8 ON MAR 17, 2018

Soňa Baranová je v současnosti moderátorkou pořadu Dobré ráno společnosti Česká televize, a na večeru Pecha Kucha Night promluvila o své cestě k této profesi. O svém studiu, o nelehkých situacích, které ji v životě potkaly, i o nočním vstávání za tmy, které musí jako moderátorka ranního pořadu každý den absolvovat.

Thumb 05

O tajuplné cestě za sluncem

BY ADAM LANGER
@ VOL 16 ON SEP 20, 2019

Ředitel největší dětské galerie v Čechách – písecké Sladovny.

O tajuplné cestě za sluncem, životní zkušenosti při práci v dětském muzeu v japonské Hamadě. O tom, jak se japonské děti umí odvázat. 

„Mohu improvizovat? Samozřejmě, jen potřebujeme vědět, co přesně budeš dělat!“

Thumb 20

Svět v obrazech je příběhem

BY IVA BUKAČOVÁ
@ VOL 16 ON SEP 20, 2019

Jmenuji se Iva Bukačová a v současné době pracuji jako učitelka výtvarné výchovy na ZŠ ve Vodňanech. Ve svém volném čase se již několik let snažím volně inspirovat okolním světem a tyto podněty se pak pokouším výtvarně uplatnit ve své vlastní amatérské tvorbě. Z mých děl v blízkém okolí možná znáte křížovou cestu poblíž poutního místa na Lomci, nebo keramické kachle z kapličky u letiště ve Strunkovicích nad Blanicí.  Svou krátkou prezentaci jsem uvedla titulkem „Svět v obrazech je příběhem.“ Svět v obrazech je příběhem, každé dílo ho v sobě ukrývá a my máme jedinečnou možnost v těchto příbězích číst. Já sama jsem autorkou několika málo takových obrazů a ráda bych Vám jejich příběh převyprávěla.