Past Nilüfer Event: VOL 1

Large wide untitled 1

VOL 1

October 20, 2019
@ Workinton Bursa

Uçak seyahati sonrasında, sinemada film arasında ya da bir iş toplantısının ardından telefonunu eline aldığında ne çok bildirimle karşılaşıyorsun değil mi? cevapsız aramalar, mesajlar, twitler, postlar, etiketler...
değişen gündeme entegre olmaya çalışırken yeni bir gündem beliriveriyor mu aniden?
hayat her alanda hızla akıp giderken toplantılar ve sunumlar da uzadıkça uzuyor!

ne yapmalı, ne yapmalı dedik “Pecha Kucha”yı ayağına getirdik!

inovasyon çağında bitmek bilmeyen sıkıcı sunumlara ve toplantılara yeni bir soluk getiren Pecha Kucha etkinliği ana vatanı Tokyo’dan çıkıp 100’den fazla ülkeyi ve 1.000’den fazla şehri dolaştıktan sonra şimdi de ilk kez Bursa’da!

Mimar, doktor, avukat, mühendis ve yöneticilik (...) gibi pek çok farklı alanda uzmanlıklara sahip olmakla birlikte inovasyon, yaratıcı düşünce, değişim ve dönüşüm ortak paydasında buluşan, söyleyecek bir sözü bulunan pek çok uzmanın bir araya gelerek deneyimlerini paylaşıp fikir alışverişinde bulundukları şehrin bu en eğlenceli ve en prestijli etkinliğinde senin de yerin hazır!

Her bir konuşmacının bir slayt üzerine 20 saniye konuşabildiği toplam 20 slayt ve 400 saniyelik konuşmasından oluşan hem aktif, hem hızlı, hem de eğlenceli bir sunuma hazırsan seni de Bursa’da ilk kez “#hashtag” başlığı ile gerçekleşecek olan Pecha Kucha’ya bekliyoruz!

Peki neden mi #hashtag?

#hashtag” , tüm dünyada ortak bir sembol olan ve yüzyıllar boyunca herkesin gördüğü her yerde aynı şeyi anladığı “Pi (π)”den sonra belki de daha yaygın bir bilinirliğe sahip olarak iletişimin sembolü haline geldi.

Çok uzak olmayan bir geçmişe kadar bu işaret aslında hiç de yabancısı olmadığımız fakat çok da işlevi bulunmayan “kare tuşu” iken dijital hayatta etiketleme amacıyla ilk kez San Diego’daki yangını bir vatandaşın #sandiegofire şeklinde dünyaya duyurmasıyla günlük hayatımızın vazgeçilmezi haline geldi!

Günümüzde haber paylaşımlarından, büyük markaların lansmanlarına, yeni çıkan bir şarkının tanıtımından, toplumsal hayattaki bilinçlendirme çalışmalarına, bireysel itirazların kitlesel itirazlar haline gelmesindeki işlevinden tutun da devrimlere kadar her şey artık insanların kendileri gibi düşünen diğer bireylerle en hızlı şekilde iletişime geçip örgütlenebilmesinde hayati öneme sahip #hashtag ile oluyor !

Biz de senin gibi düşünen, üreten, yenileyen, yenilenen, dönüştüren, ilham veren konuşmacılarımızı Bursa’da ilk kez gerçekleşecek olan şehrin en inovatif ve prestijli etkinliği Pecha Kucha’da “#hashtag” ile bir araya getirmek istedik!

Biletini tükenmeden temin etmek de günlük hayatımızdaki “#hashtag” kadar hayati öneme sahip!!!

“Pecha Kucha / Prestij Kapında”

bilet için: http://www.pknilufer.org

BARIS GULEC
Advertising & Marketing, Dreamer in BURSA
Betül Güleç
Traveller in Istanbul
Rumeysa Yahyaoğlu
Nutritionist in Bursa
Sezai Aydın
Psychologist/Coach/Consultant, İmago Gelişim in Bursa
Şafak Altun
in İstanbul
Erkan Saka
Academic, Blogger, Istanbul Bilgi University in İstanbul
dilek türkan
artist in istanbul
Huseyin Guler
Innovation Leader, Kastamonu Entegre in Istanbul
Gürkan Hacır
in İstanbul