Thumb slide227

Otuzbeşlik.com

BY BİLSAY YILDIRIM
@ VOL 18 ON MAY 16, 2018

Bilsay Yildirim yurt dışında tematik içerik paylaşan web portallarında kazandığı deneyimi kullanarak İzmir'de olup biteni paylaştığı otuzbeslik.com'u yarattı. 
Yaptıklarını ve yapmayı planladıklarını dinliyoruz. 

Thumb slide205

PechaKucha Night Eskişehir

BY PECHAKUCHA ESKİŞEHİR
@ VOL 18 ON MAY 16, 2018

Anadolu'nun güzel + özel şehri Eskişehir'den kardeş etkinlik PechaKucha Eskişehir İzmir'e geliyor. Ekibin temsilcileri Eskişehir'de olan biteni, etkinliğe nasıl başladıklarını ve bundan sonra neler yapacaklarını anlatıyor

Thumb slide182

Yaphane

BY SELDA ODABAŞI
@ VOL 18 ON MAY 16, 2018

Yaphane , "yaşam alanınız icin keyifle yapabileceğiniz mini dekoratif yapım kitleri" üretiyor. Kendi elleriyle bir şeyler üretmek isteyenler bu kitleri harekete geçmek için bir bahane olarak kullanıyor. 

Thumb slide160

Design and Teach In Foreign Contexts

BY STEFANO PUGLIESE
@ VOL 18 ON MAY 16, 2018

Stefano Pugliese mobilya, mimarlık ve iç mekan tasarımı alanlarında çalışan bir mimar ve tasarımcı. İşleri ve araştırma odağı uluslararası deneyiminden ve kesintisiz akademik çalışmalarından ilham alıyor. Profesyonel üretimleri zanaatkarların bilgisinden, üretim süreçlerine sürekli yakın olmaktan besleniyor. 

Thumb slide138

Design Mesh Innovation Lab

BY EZGİ EZDAR ONUR
@ VOL 18 ON MAY 16, 2018

 

Design Mesh Innovation Lab tasarımcı düşünce ile kurumların hedef kitleleri ile empati kurarak daha yüksek değer yaratmaları için birlikte çalışıyor. 

Thumb slide114

İzmir Lindy Hoppers Derneği

BY IZMIR LINDY HOPPERS
@ VOL 18 ON MAY 16, 2018

İzmir Lindy Hoppers İzmir'de Lindy Hop ve Swing'e teşvik amacıyla kurulmuş kar amacı gütmeyen bir grup. Onlar dansın en neşeli türlerinden Lindy Hop ve Swing'in enerjisini İzmir'in kamusal alanlarında buluşup dans ederek, dans gecelerinin dışına taşırıyor. 

Thumb slide92

Ses Kardeşim

BY SES KARDEŞİM
@ VOL 18 ON MAY 16, 2018

Ses Kardeşim görme engeli olmayan çocuklardan, görme engeli olan çocuklara ses köprüsü kurmak için yola çıktı. Fusun Bay Canbay ve Murat Can Canbay seyyar stüdyoları küçük minibüs ile görme engelliler için kitap okuyan gönüllülerin seslerini, sesli kitap için topluyor. 

Thumb slide70

Çok Kültürlü Projeler

BY RECEP TUNA
@ VOL 18 ON MAY 16, 2018

Recep Tuna İzmir'in yeni sakinlerinden. Adresini İzmir'e taşımış olsa da sık sık ülke içinde ve dışında seyahat ediyor. Uluslararası kültür projelerinde edindiği deneyimi artık bağımsız olarak çok kültürlü projeler üretmek için kullanıyor.

Thumb slide48

Doğal Taş ve Kolaj Heykeller

BY KADRİYE İNAL
@ VOL 18 ON MAY 16, 2018

Kadriye Inal 'ın heykelleri kendi tabiriyle gerçekle kurgu arasında bir yerde duruyor. Biçim dili ve tekniği heykellerin onun işleri olduğunu hemen belli ediyor. Hayal gücü, bazen doğal taş heykellerle bazen de farklı malzemelerin bir arada kullanıldığı kolaj heykellerle bu boyutta hayat buluyor.
16 Mayıs akşamı @containerhall 'de PechaKucha Night Izmir vol.18 'de ondan hem sanatsal motivasyonlarını hem de işlerini dinleme fırsatı bulacağız. #izmirdeoluyor

Thumb slide26

Deren Uysal ARchitecture

BY DEREN UYSAL
@ VOL 18 ON MAY 16, 2018

Deren Uysal Marmaris'te devam ettirdiği mimarlık çalışmalarını anlatıyor.

Thumb slide13

Janush, Life Is Fluid and Changeable

BY CANSU ERGİN
@ VOL 5 ON MAR 19, 2014

Janush Dance makes researches in different levels on bringing out the functional capacity, power, dynamics and energy of the body and aims to transmit and share that knowledge. 

Janush Dance bedeni, bedenin fonksiyonel hareket kapasitelerini, gücünü, dinamiğini, enerjisini nasıl açığa çıkaracağını çeşitli seviyelerde araştırır ve aktarmayı hedefler. 

 

Thumb slide4

A Discovery In The Graphic Design and Advertisement History of Turkey

BY ÖMER DURMAZ
@ VOL 5 ON MAR 19, 2014

Ömer Durmaz is presenting his research on graphic design and advertisement history of Turkey covers the advertisement boards on the streets during Ottoman rule with its visual evidences. 

Ömer Durmaz Osmanlı döneminde sokaklardaki reklam panolarını konu alan, Türkiye Grafik Tasarım ve Reklamcılık tarihine dair bir araştırmasını görsel kanıtlarıyla sunuyor.

 

VIEW MORE