Full bw dsd 4489 2
 

Next Event

Panorama 05

Not yet scheduled!

We haven't scheduled our next PechaKucha Night yet, but in the meantime you can watch some presentations, look at our map to see if there are any scheduled PKNs in nearby cities, or have a look at the long list of upcoming events, to see if there's one you can attend!

VIEW MOST RECENT EVENT
 

Featured Presentation

Kadın Başına Seyahat

PRESENTED ON FEB 12, 2016
IN IZMIR @ VOL 12

Tuğçe Makarnacı, kurumsal hayattan ayrılışını ve çıktığı seyahatlerde yaşadıklarını anlatıyor. 

APPLAUD THIS!
Thumb slide227

Otuzbeşlik.com

BY BİLSAY YILDIRIM
@ VOL 18 ON MAY 16, 2018

Bilsay Yildirim yurt dışında tematik içerik paylaşan web portallarında kazandığı deneyimi kullanarak İzmir'de olup biteni paylaştığı otuzbeslik.com'u yarattı. 
Yaptıklarını ve yapmayı planladıklarını dinliyoruz. 

Thumb slide205

PechaKucha Night Eskişehir

BY PECHAKUCHA ESKİŞEHİR
@ VOL 18 ON MAY 16, 2018

Anadolu'nun güzel + özel şehri Eskişehir'den kardeş etkinlik PechaKucha Eskişehir İzmir'e geliyor. Ekibin temsilcileri Eskişehir'de olan biteni, etkinliğe nasıl başladıklarını ve bundan sonra neler yapacaklarını anlatıyor

Thumb slide182

Yaphane

BY SELDA ODABAŞI
@ VOL 18 ON MAY 16, 2018

Yaphane , "yaşam alanınız icin keyifle yapabileceğiniz mini dekoratif yapım kitleri" üretiyor. Kendi elleriyle bir şeyler üretmek isteyenler bu kitleri harekete geçmek için bir bahane olarak kullanıyor. 

Thumb slide160

Design and Teach In Foreign Contexts

BY STEFANO PUGLIESE
@ VOL 18 ON MAY 16, 2018

Stefano Pugliese mobilya, mimarlık ve iç mekan tasarımı alanlarında çalışan bir mimar ve tasarımcı. İşleri ve araştırma odağı uluslararası deneyiminden ve kesintisiz akademik çalışmalarından ilham alıyor. Profesyonel üretimleri zanaatkarların bilgisinden, üretim süreçlerine sürekli yakın olmaktan besleniyor. 

Thumb slide138

Design Mesh Innovation Lab

BY EZGİ EZDAR ONUR
@ VOL 18 ON MAY 16, 2018

 

Design Mesh Innovation Lab tasarımcı düşünce ile kurumların hedef kitleleri ile empati kurarak daha yüksek değer yaratmaları için birlikte çalışıyor. 

Thumb slide114

İzmir Lindy Hoppers Derneği

BY IZMIR LINDY HOPPERS
@ VOL 18 ON MAY 16, 2018

İzmir Lindy Hoppers İzmir'de Lindy Hop ve Swing'e teşvik amacıyla kurulmuş kar amacı gütmeyen bir grup. Onlar dansın en neşeli türlerinden Lindy Hop ve Swing'in enerjisini İzmir'in kamusal alanlarında buluşup dans ederek, dans gecelerinin dışına taşırıyor. 

Thumb slide92

Ses Kardeşim

BY SES KARDEŞİM
@ VOL 18 ON MAY 16, 2018

Ses Kardeşim görme engeli olmayan çocuklardan, görme engeli olan çocuklara ses köprüsü kurmak için yola çıktı. Fusun Bay Canbay ve Murat Can Canbay seyyar stüdyoları küçük minibüs ile görme engelliler için kitap okuyan gönüllülerin seslerini, sesli kitap için topluyor. 

Thumb slide70

Çok Kültürlü Projeler

BY RECEP TUNA
@ VOL 18 ON MAY 16, 2018

Recep Tuna İzmir'in yeni sakinlerinden. Adresini İzmir'e taşımış olsa da sık sık ülke içinde ve dışında seyahat ediyor. Uluslararası kültür projelerinde edindiği deneyimi artık bağımsız olarak çok kültürlü projeler üretmek için kullanıyor.

 

IZMIR Blog

City Focus: Izmir


Fly with us to
Izmir in this week's City's Focus. Situated on the western edge of Turkey, Izmir draws you into a world of picturesque modernity and colorful tradition. Its' glorious traditional architecture makes one reminisce of a time where one could easily lose themselves in the beauty of the world around them.  Come out and join us on November 1st for PechaKucha Night Izmir Vol. 19! See you there.

Read More
 

About the City's Organizers

  • H. Cenk Dereli

    ...established NOBON as a design-idea Blog in 2006 and turned it into a design and organization think-tank in 2009. ...graduated from Istanbul Technical University Architecture Faculty, Architecture Department. In 2010 he achieved his masters degree with the thesis 'Everday Creativity in City-Scape' that examines the city dwellers creative contributions that shape the everyday life and urban space. With his works, he take part in Slovenia and Istanbul Design Bienalles. In 2011, he had been selected to the Parsons Paris Creative Residency Program. He organise workshops, seminars, design competitions, events and manages the NOBON brand.