Full wide bw mesto4
 

Next Event

Panorama dsc 6934

Not yet scheduled!

We haven't scheduled our next PechaKucha Night yet, but in the meantime you can watch some presentations, look at our map to see if there are any scheduled PKNs in nearby cities, or have a look at the long list of upcoming events, to see if there's one you can attend!

VIEW MOST RECENT EVENT
 
Thumb 0801

Ve světle měsíčním

BY TOMÁŠ BLAŽEK
@ VOL 3 ON NOV 12, 2016

Tomáš Blažek se narodil v roce 1972 v Lukách nad Jihlavou, žije v Jihlavě a živí se jako redaktor v jihlavské redakci MF Dnes, iDnes a týdeníku 5plus2. Představí soubor fotografií s postupně se rozrůstajícího cyklu "Ve světle měsíčním". Jeho rysem je atmosféra snímků, kterém jsou zality jakoby studeným světlem Měsíce, lhostejno přitom, zda byly pořízeny ve dne či v noci. Autor se v nich snaží přiblížit svému pojetí novoromantismu ve fotografii, čili vytvoření v podstatě snového světa, který by mohl bát součástí ponurých noirových filmů či komiksů, kdyby nešlo o fotografii s divnými barvami. Snímky by měly působit poněkud strašidelně, ale stále v bezpečných mezích horroru ze staré školy. Nevznikají jako produkt hrůzy, ale pro radost.

www.hermit72.rajce.idnes.cz

www.facebook.com/humansofhighlands

Thumb 0601

Poetická místa ve Středu Evropy

BY LADISLAV VONDRÁK
@ VOL 3 ON NOV 12, 2016

Fakt, že Střed Evropy je v Havlíčkově Brodě, první odvážně vyslovil a obhájil geniální Jára Cimrman. Pan profesor Ladislav Smoljak pak tento fakt podpořil tezí – cituji „Střed Evropy je tam, kde o to nejsilněji usilují. A protože nejvíce – jak se zdá – usilují v Havlíčkově Brodě, je střed Evropy tím pádem posvěcen zde…“ Trychtýř vyznačující, kde se Střed Evropy nachází, najdete na zahradě u Kavárny „U Notáře“ v Havlíčkově Brodě, Sázavská ulice 430. V přilehlém domě je kavárna, kde probíhají výstavy a koncerty, v poetickém podkroví nad touto kavárnou pak se pořádají divadla, autorská čtení, koncerty a jiné kulturní a společenské akce.

www.kavarnaunotare.cz

www.facebook.com/kavarnaunotare

Thumb 0401

Živá vila

BY BARBORA STAŇKOVÁ
@ VOL 3 ON NOV 12, 2016

Kralova vila patří mezi nejvýznamnější funkcionalistické stavby jižních Čech. Z důvodu plánované výstavby nové silnice byla ovšem od roku 1992 odsouzena k demolici. Pod touto záminkou byla v období 2009 - 2014 ponechána (vlastníkem Městem Prachatice) bez využití a vystavena vandalismu. Na základě podnětu z řad obyvatel přistoupilo město Prachatice k pronájmu vybydleného objektu včetně zahrady. Vznikl zde spolek Živá vila, z. s., který v sobě spojoval aktivity smysluplného využívání prostor Kralovy vily, údržbu objektu a zamezení zbytečné degradace domu. Členové spolku pořádali v unikátním interiéru kulturní a osvětové akce, zahradu potom nabízeli pro tzv. komunitní zahradničení. Díky jejich činnosti byla Kralova vila zapsána na seznam kulturních nemovitých památek a v současnosti je tedy odvrácena hrozba její demolice.

 

www.zivavila.cz

www.facebook.com/zivavila

Thumb 0201

Urban Art Projekt

BY ANETA JAROŠOVÁ
@ VOL 3 ON NOV 12, 2016

Urban Art Projekt organizuje nyní již 3. ročník Urban Art Festivalu, který se uskuteční na konci léta roku 2017. Snažíme se všemi našimi silami o rozvoj alternativní kultury a soustředíme se primárně na komplexní revitalizaci neudržovaných a zchátralých míst ve veřejném prostoru města. Vytváříme tradici multikulturního uměleckého festivalu, který rok od roku kontinuálně mění město a jeho podobu v těsné spolupráci a komunikaci se zástupci města a samotnými obyvateli. Zaměřujeme se na to, aby byl festival jedinečný nejenom v českém kulturním prostředí, ale také v evropském měřítku. Nejenom tím, že jednotlivá díla budou vytvořena známými umělci, ale především festivalovým kulturním obsahem a spektrem uměleckých technik.

 

www.facebook.com/urbanartprojekt

Thumb 0101

Škola Vlásenický dvůr

BY PAVLÍNA KÁBOVÁ
@ VOL 3 ON NOV 12, 2016

V České republice vzniklo v posledních letech několik desítek rodičovských škol. Škol, jež zakládají rodiče, kteří si z různých důvodů přejí pro své děti jinou školu, než jaká je v okolí dostupná. Jedna taková škola se momentálně rodí i v prostorách bývalého panského statku uprostřed polí a lesů nedaleko Pelhřimova. A to díky nadšení a energii rodičů, pedagogů a dalších podporovatelů. Ačkoliv společně budujeme soukromou školu, naším cílem je být dostupnou alternativou ve vzdělávání pro co nejširší skupinu rodin. V současné době se společně vzdělává prvních sedm dětí v naší sdružené škole. Příští září bychom se rádi začali společně učit v naší nové budově. Naším cílem je vybudovat malou komunitní školu, kde učení probíhá přirozeně, na základě vnitřní motivace dětí, s respektem a zodpovědností k sobě i k druhým. Jsme na začátku.

 

www.vlasenickydvur.cz

www.facebook.com/vlasenickydvur