Thumb 20

Štěpán Kojan

BY LENKA CHÝLOVÁ
@ VOL 1 ON MAY 16, 2019

„Písničky píšu jako svou kroniku a kdyby snad něco chybělo najdete mne na Facebooku.”

Zpěvák, textař, hraje na kytaru a harmoniku. Je frontmanem rockové kapely KEKS, kterou založil s Petrem Dudíkem na přelomu let 1981 a 1982. Kapela působila nejprve na Benešovsku, Táborsku a Čáslavsku, v současnosti hraje po celé České republice.

Thumb 01

Adéla Bulínová

BY LENKA CHÝLOVÁ
@ VOL 1 ON MAY 16, 2019

Sportovkyně, veslařka, učitelka a ambasadorka. Studuje na pedagogické fakultě, učí na základní škole a rozjíždí projekt na podporu hendikapovaných dětí. Sport miluje ze všeho nejvíc a rozhodla se jím pomáhat - běhá pro dobrou věc (např. pro Mamma HELP). „Cílem a hlavní myšlenkou je, že i malá pomoc může něco změnit, jen musíme vystoupit z davu.”

 

Thumb 01 pk benesov

Progres atelier

BY LENKA CHÝLOVÁ
@ VOL 1 ON MAY 16, 2019

Architekti Jan Kalivoda a Vojtěch Kaas pozorují, zkoumají, analyzují, přemýšlí, poslouchají, skicují ... od roku 2006. Důraz kladou na prostor, hmotou, světlo, pocity a materiál. Za projekt mikrokancelář (Microoffice) získali prestižní ocenění Reddot design award 2019.

 

Thumb 20

Mulier

BY LENKA CHÝLOVÁ
@ VOL 1 ON MAY 16, 2019

„Vlastníma rukama vyrábíme porcelánové zásuvky a vypínače mnoha tvarů a barev. Mulier je středočeská porcelánka. Projekt můj a mojí ženy. Naučili jsme se porcelán uhnětat do tvaru vypínačů a zásuvek. Neděláme sériovou výrobu na strojích. Právě proto má každý náš kousek duši a je tak trochu jiný.”

Thumb 01

Tereza Klenorová

BY LENKA CHÝLOVÁ
@ VOL 1 ON MAY 16, 2019

Pracuje jako peer konzultantka ve spolku Dobré místo a v neziskové organizaci Lomikámen Beroun. Vystudovala sociální práci na FF UK, magisterský titul v oboru sociální ekonomika získala v severofrancouzském Lille. V roce 2015 vydala sbírku básní První ranní vlnobití, v roce 2018 jí vyšla druhá sbírka s názvem Píšu nesouvislé básně o diagnóze F.60.3.

 

Thumb 01

Michal Lehečka

BY LENKA CHÝLOVÁ
@ VOL 1 ON MAY 16, 2019

Sociální antropolog, člen spolků Anthropictures a Auto*Mat. Jako výzkumný pracovník působí na Fakultě Humanitních studií UK. Dlouhodobě se zabývá aplikovaným i akademickým výzkumem v oblasti města. Jeho hlavními tématy jsou socialistické modernistické město (panelová sídliště), územní rozvoj, teorie prostoru, politiky bydlení, gentrifikace a vymístění.

Thumb 1

Zachraň jídlo

BY LENKA CHÝLOVÁ
@ VOL 1 ON MAY 16, 2019

„Máma i babička mě celý dětství hlídaly, abych jídlo zbytečně nevyhazoval. Přišlo mi to trapný a únavný. A teď o pár let později se Zachraň jídlo děláme vlastně to samý – pojďme prostě sníst, co si koupíme a co vypěstujeme. Když nám něco zbude, dejme to těm, co mají hlad.” David Hájek v tomto projektu pomáhá při komunikaci se zemědělci, produkcí happeningů a s přednáškami ve školách. 

Thumb 19

Jan Kovářík

BY LENKA CHÝLOVÁ
@ VOL 1 ON MAY 16, 2019

Absolvent pražské AVU, sveřepý sochař, doma kuchař... S klapkami na očích si zatvrzele dělá co se mu zlíbí. Velmi jej zajímá zkoumání symbiózy tvarů a barev. Poslední léta pracuje na projektech uzavřené a otevřené formy, mraků a matrací, experimentálním vzniku formy a použití recyklace. Jeho socha OF-02 stála od září 2018 do dubna 2019 před budovou MUD.

Thumb 07.

deFormace

BY LENKA CHÝLOVÁ
@ VOL 1 ON MAY 16, 2019

Divadelní spolek deFormace Benešov založila v roce 2013 parta přátel se stejným smyslem pro humor a chutí tvořit. Každý rok společně vymyslí nové autorské představení s cílem pobavit sebe i své okolí. Na počátku zkoušení jejich her je řízená improvizace. Tak tomu je i u letošní novinky - mexické telenovely Kola vášně.